Seber se! 5./4.

28. června 2008 v 18:13 | €vule |  Seber se! 4.
tittle: Seber se ! 4.
author: papucza
part: 5./4.

"Ahoj mami." řekla s rozpačitým úsměvem, sotva se otevřely dveře, které se v zápětí po jejím pozdravu zase zabouhly. "Fajn," pokrčila rameny a otočila se na mě "můžem zas jít."
Zakroutil jsem hlavou a zabušil na dveře. "Dobrej." pronesl jsem sotva se dveře otevřely, ale už nezavřely, prootže jsem do nich strčil nohu. "Pojď." chytil jsem Luc za ruku a vtáhnul dovnitř bytu.
"Co tu chcete? Co si to dovolujete?" začala pištět Lucyina máma a já už ztrácel nervy.
"Sedněte si prosím vás," řekl jsem ji. "a ty, mluv." řek jsem Luc. Její máma se na mě naštvaně podívala, ale potom si tedy sedla a Luc si začala nervosně hrát s prsty.
"Víš, mami..." řekla a podívala se na ni. "budu... budu se vdávat a..." nedopověděla, protože ji do toho její matka skočila.
"Cože?" vykřikla a prudce vstala z gauče.
"Mami, prosím, počkej!"
"Jak mám počkat, na co? Až otěhotníš? Až si zničíš život? Až.. já nevím co?" řvala tam po Luc, která začala vypadat jak malej ustrašenej králík.
"Dost!" zařvala najednou, až jsem se i já lekl. "Přišla jsem tebe a tátu pozvat na mou svatbu. Ale myslím, že osobně to nebyl dobrej nápad. Dostanete oznámení." řekla a šla.
"Naschle." řekl jsem a bouchnul dveřma.
Po pár dnech Luc doopravdy rozesílala svatební oznámení a jedno poslala i svým rodičům. Všechno bylo v pohodě, občas pár malých problémků, ale jinak nic. Bavili jsme se nás sedm stejně jako dřív. Hospody, bary, restaurace... Byli jsme zas ta parta jako dřív. Měli jsme čas na sebe, na kapelu, na svatbu a ještě jsme se nudili... Celé dny jsme měli perfektně plánované, abychom měli dost času na všechno.
"Timo!" zařvala Luc.
A já ji odpověděl: "Co je?"
"Pocem!"
"Fájn!" zařval jsem znuděně a šel dolů.
"Ahoj." podívala se na mě s úsměvem nějaká holka. Tak přibližně stejně stará jako Luc. Světlehnědé vlasy kousek pod ramena, asi o hlavu vyšší, než naše malá Luc. Už celkem dospěle oblečená a na obličeji make-up. Jak nepřirozený!
"Tohle je Anne. Už delší dobu moje kamarádka. A tohle..." otočila se na Anne a ukázala na mě. "je Timo. Však ty ode mě víš." řekla a obě se zasmály.
"Anne, musím ti říct, že tady Luc taky občas říká věci, který nejsou pravda..." usmál jsem se na ni a na Luc jsem hodil úšklebek.
"No, Timo, ale... Chtěla jsem tě požádat, jestli by ses tady o Ann chvíli nepostaral, protože jsem si vzpomněla, že ještě musím něco zařídit, tak ahoj!" zařvala a práskla vchodovýma dveřma.
"Dohazovačka." řekli jsme s Anne najednou.
"Pojď, sedni si do obejváku, donesu něco k pití. Ehm... kolu?"
"Ne, vodu."
"No... Tak fajn." pokrčil jsem rameny a šel pro pití.
"Jsem doma!" zařvala Luc ode dveří a já se za ní hnal jako blbej.
"S touhle," řekl jsem ji vážně "už mě nikdy nenechávej samotnýho. Ne! Už nikdy!" řekl jsem ji potichu, aby to ta koza v obýváku neslyšla.
"Co je? Nepadli jste si do oka?"
"He. Do oka možná jo, ale ne do noty, ani ničeho podobnýho." řekl jsem a Luc se na mě hnusně podívala.
"Anne?" zavolala najednou.
"Jo?" přiběhla.
"Ann, sorry, ale já mám ještě hrozně vyřizování a potřebuju u toho i Tima." řekla a já se letmo usmál a v duchu ji děkoval.
"Ale to není problém, můžu jít s váma." usmála se.
"Ne, jsi moc hodná, ale ne. Je to ohledně svatby a taky bych si s Timem chtěla něco vyřídit." dala mi pohlavek a já se na ni osočil s výrazem 'Co to mělo bejt?'.
"Dobře... Tak, já půjdu." řekla a já nahodil úsměv.
"To bys byla moc hodná," řekl jsem a bral její kabát. "my s Luc totiž určitě moc pospícháme," začal jsem ji ho oblíkat. "a nechtěli bychom přijet pozdě," otevřel jsem vchodové dveře a vystrčil ji ven. "ale určitě se stav!" křikl jsem a zabouchnul ji před nosem vchodové dveře.
"Co to mělo bejt?!" vyjela po mě Luc. "Je to moje kamarádka!"
"Ty máš ale sakra blbej vkus." zkonstatoval jsem a odešel do kuchyně, kde jsem si namočil utěrku, kterou jsem si v obýváku na gauči položil na čelo.
papucza
Moc se omlouvám za spoždění, a za to, že se v tomhle díle (pro změnu) nic neděje... Ale tak udělala jsem to malinko delší (těch pár řádků... :-/) a doufám, že další díl už bude dřív...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama